teisipäev, september 15, 2009

Artishoki Aastanäituse kataloogi Tallinna esitlus!


Das Experiment.

Aasta tagasi toimus eksperiment nimega XxX ehk Artishoki Esimene Aastanäitus.

Eksperimendis osalejad -

Tanja Muravsaka, Maria-Kristiina Soomre, Kati Ilves, Sirli Hein, Maris Palgi, Andreas Trossek, rühmitused cnopt ja Noolegrupp, Indrek Grigor, Ave Randviir, Liisi Eelmaa, Jaanus Samma, Margus Kiis, Anneli Porri, Isin Önol, Minna Hint, Mihkel Kleis, Karolina Labowicz-Dymanus,
Billeneeve, Elnara Taidre -

jagasime tinglikult kahte X x X gruppi – kunstnikeks ja kriitikuteks, suurema realismi huvides palusime kunstnike rolli noorema põlve kunstnikud ja kriitikute rolli noorema põlve kriitikud. Osalejatele väitsime, et tegemist on järjekordse noorema põlve kunsti ülevaatenäitusega.
Edasi paigutasime need kaks gruppi kümneks päevaks ühte piiratud väiksesse ruumi – Tallinna Linnagalerii – ning asusime jälgima kujunevaid võimusuhteid, märke koostööst või konfliktidest. Et eksperimendi ajalist kulgu intensiivistada, korraldasime iga päev regulaarseid näituseavamisi, näitusesulgemisi, ekspositsioonivahetust.

Tänaseks on sellest, mõningase kurikuulsuse omandanud eksperimendist valminud mahukas dokumentatsioon, mis annab kronoloogilise ülevaate toimunust, on varustatud ohtrate
teksti- ning fotodokumentidega ning sisaldab eksperimendi läbiviijate kommentaare.

Kuivõrd projekti korraldajad ei soovinud oma karmavõlga suurendada, otsustasime, et vähemalt ei raiu me selle projekti nimel ühtegi puud ning anname kataloogi välja üksnes netist allalaetava pdf-i kujul.
------------------------------------------------

TALLINNA ESITLUS ÜMARLAUA KUJUL toimub sel neljapäeval,
17. septembril
algusega 18.00
uues loomingulises ruumis EAST (Pikk 36, Bonaparte vastas)

ning noorest kunstist ja noorest kriitikast ehk üksteisest räägivad:

KATI ILVES, LEMMIT KAPLINSKI, MARIA-KRISTIINA SOOMRE, VILLE-KAREL VIIRELAID, ANNELI PORRI jt.NB! Tartu esitluse tuleb samuti, palun jälgida reklaami!


----------------------------------------------------------Niisiis, 161-leheküljeline virtuaalne tellis on Artishokis ka allalaadimiseks valmis (VAATA SIIA PAREMALE POOLE TULPA!). Use it with response.


Artishoki nimel Margus Tamm & Maarin Mürk,
artishok.blogspot.com

kes on väga tänulikud kõigile projektis osalejatele, läbiviijatele, Raul Kalvole, toetajatele (eriti
Kultuurkapitalile) ning EASTile!

6 kommentaari:

Carl-Dag Lige ütles ...

Suur respekt ja tänu Maarin ja Margus! Ja teised ka, kes koostööd tegid. Hästi tehtud.

tervisi,
carl

lassebosse ütles ...

Paks! Uhke!

Käepigistus,
Liisa

indrek ütles ...

oi oi, näib, et tagumine aeg asuda irisemise. Minu cnopt-i artikkel on puudu, seda asndab kordusena noolegrupi lugu.

Unknown ütles ...

hehe, kohe paneme parandatud variandi üles, suured vabandused!

Paul ütles ...

piinlikult palju kirjavigu - sissejuhatuse esimesel leheküljel juba kaks ja nii edasi. muidu tore algatus, juhuslikud kunstnikud...

Unknown ütles ...

Paul, aga super - Artishokile kuluks täpne keeletoimetaja iga kell ära - kellele meist ei kuluks! Nii et jätad ehk oma kontakti Artishoki postkasti ja saadki kohe anda oma panuse selleks, et enam piinlik ei oleks!

Ja kust otsast need kunstnikud juhuslikud on? Kui valik on subjektiivne (ja milline valik ei oleks subjektiivne), ei tähenda see, et see oleks juhuslik.