esmaspäev, mai 14, 2012

The Secret Diary of a CuratorTartu möliseb kangutas taaskord oma arhiiviuksi ning seekord pääses ilmavalgust nägema Artishok Recordsi esimene raadioteatri katsetus "The Secret Diary of a Curator".
Tegemist on dokumentaaliga, mis koondab 2010. aastal Loop galeriis eksponeeritud näituse "Duul 2010" ettevalmistuse ajal näituse kuraatori Indrek Grigori poolt peetud päeviku väljavõtted ja kirjavahetuse galerist Laura Kuusega.
Materjal on enne osaliselt ilmunud inglisekeelses tõlkes veebiväljaandes The Baltic Notebooks of Anthony BluntTekst: Indrek Grigor ja Laura Kuusk
Teksti toimetas: Anti Saar
Loevad: Indrek Grigor ja Laura Kuusk
Helioperaator: Indrek Grigor


23.12. 2009.
Laura Kuusk on Tartus, kaasas Wladislaw Novaki näitus.

...

6.05.2010
siin kaasas pilt Loopi seinade mõõtmetega, sh. külgseinad.
Osad külgseinad on lühemad, kuna sisemise seina katteks on kappa, mis teeb külgseinu lühemaks. Muul juhul on külgseina pikem mõõde see, mis on ta laius ilma kappata siseseina peal.
väljast on laius 26 cm
kõrgus 33 cm
sügavus (kui on kinni) 16 cm, kumbki pool väljast sügavus 8 cm.

20.05.2010
Loop galerii oli täna Laura EKA üliõpilaste näitusega Tartu Kunstikoolis. Näituse üles leidmine oli paras ettevõtmine. Õnneks jooksin kogemata kokku skulptuuri osakonnas töötava Laila Talunikuga, keda hakkas asi huvitama ja kes aitas mul otsida. Lõpuks leidsime kooli uuest majast ühe joonistustunni mille keskel seisis ka Luup.

19.10.2010.
Tere Indrek
Loop on praegu Margit Säde-Lehni käes, andsin talle sinu numbri, tema vanaema teeb seal näitust parajasti ja peale seda nad toimetavad Loopi sinu kätte.

24.10.2010
Mul on kuri kahlus, et kui Laura saatis mulle kirja sisuga, et galerii liigub näituselt näitusele just sellisena, nagu ta eelmisest näitusest jäi, ja et igaühel on omavoli olemasolevat kasutada või siis katta, teadis ta, kui kohutavas olukorras ruum on. Tundub, et Loopi on guaššidega värvitud. Kui Peeter seda nägi, ohkas ta sügavalt ja soovis mulle jõudu...
Töö käigus selgus probleem ka Loopi aknaraamidega: need ei ole mitte puust vaid plastikust, mis raskendab oluliselt mu tööd. Ühele raamile tegin kuuma ja pahtlilabidaga ka korralikult haiget.

01.10. 2010
Luup sai lõpuks keldrist üles ateljeesse, oleks varemgi saanud, aga mul ei olnud ateljee võtmeid.
Õhtul naelutasin fassaadi tagasi ette ja pahteldasin kust vaja.

05.10. 2010
Oh, millised romantilised kunstnikumyydi pildid!

Nadjal on juba terve ports töid valmis, tillukesed akvarellid. Ta on ikka uskumatult töökas.

Peetril on üks akvarell, üks tušijoonistus ja hulganisti kavandeid. Raunol on Tallinna personaalnäituse tööd valmis ja lubas hakata täna õhtul maalima. Mihkel Ilusale helistasin ja ta lubas reedeks vähemalt mõne maali.

6.10. 2010.
Tegin täna käepärastest vahenditest katseruumi ja suutsin leida täiesti toimiva lahenduse siinide paigutamiseks.

Põhiline mure oli, kas ja kuivõrd õnnestub traat pingule tõmmata. Katsetused läksid suhteliselt hästi, aga lõppesid probleemiga lampide siinile kinnitamisel. Nimelt ei saa neid lihtsalt niisama riputada, ühendus ei ole piisavalt stabiilne ja lamp hakkab vilkuma ja virvendama.

10.10.2010.
...küpsetasin eile õhtul kaeraküpsiseid ja katsin hommikul kööki laua koos küpsiste ja teega ning tegin lokaalhuumori korras kannutäie punasesõstra morssi.

13.10.2010
Parketti galerii põrandaile ei jõua, nii et läksime ikkagi õlitamise teed.7.10.2010
Päeval rääkisime ka maalidest. Rauno Thomas rääkis midagi Hitleri portreest. Mihkel Ilusale helistasime, loomulikult ei ole tal midagi valmis. Eneselegi üllatuseks ma üldse ei muretse. Kas see on märk ebaprofessionaalsusest? Kui enese vastu aus olla, siis mis kuraator ma ikka olen. Reaalsuses olin muuseumis, olen Kunstimajas ja ka Loopis näituse tehnik.15.10.2010
Rauno hüppas hommikul kantseleisse ja ladus mulle peo peale Hitleri ja kolm õpikust maha maalitud haiget last: tühise trauma tagajärjel tekkinud hematoom, sügelised ja tuulerõuged.

Pärast lõunat saabusid Mihkel Ilusa kolm tööd. Nadja käis bussil vastas.


17:05 said tuled lõpuks installitud ja viisin galerii alla fuajeesse, kuhu ta eksponeerituks jääb.Inimesi oli üle ootuste palju ja näitus võeti väga hästi vastu.31.10.2010
Laura andis kõigile üle sümboolsed diplomid.


8 kommentaari:

lassebosse ütles ...

Väga nunnu post. Mis Loopist saanud on? Galeriike... Galeriikeseke...

Liisa

Indrek ütles ...

Loop alustas reedel teekonda Tartusse näitusega Belle journée pour l'amour by Anaëlle Taluy
http://loooooooooop.blogspot.com/

Indrek ütles ...

Ja just läks lõppes Duul'e uus miniatuuride näitus, aga osa sellest saab näha juunis Oulus ja neil tuleb näitus ka Riias.

Unknown ütles ...

super postitus, sellisei kuraatori päevaraamatuid võiks palju rohkem avaldada!!

Anonüümne ütles ...

kurb

Unknown ütles ...

kulla anonüümus, mis sind nüüd kurvaks tegi?

lassebosse ütles ...

No kurb, et kuraatori päevaraamatuid nii vähe avaldatakse!

Ma samas usun žanri tulevikku, sest kuraator siin kandis olla tähendab seiklust ja seiklused - väärivad päevikuid.

Liisa

Anonüümne ütles ...

ikka väga kurb