neljapäev, mai 19, 2016

Save the date! V Artishoki Biennaal toimub 6.-15. oktoobrini 2016


6.−15. oktoobrini 2016 toimub järjekorralt viies Artishoki Biennaal, mis ignoreerib hierarhiat kunstiteose ja kunstikirjutise vahel. Eksperimentaalne näituseformaat koondab kümmet kunstnikku ja kümmet kirjutajat. Iga kunstnik esitab näitusele ühe uue teose ning kriitikud kirjutavad artikli kõigi esitatud teoste kohta. Kirjutajate tekste eksponeeritakse näitusesaalis samaaegselt vastava kunstniku teosega.

V Artishoki Biennaal toimub Teater NO99 kammersaalis.

Ajal, mil kunstimuuseumid üle maailma otsivad elavaid kogemusi ning on vaimustuses tantsust oma valgete seinte vahel, liigub Artishoki Biennaal vastassuunas – kutsub kunsti teatrisaali. Kui muuseume ja teatreid ehitatakse ümber ning otsitakse sobivat arhitektuuri uutele kunstivormidele, siis Teater NO99 kammersaal loob biennaalil sümboolse ruumi, kus must teatrikast ja valge galeriikuup kohtuvad – nimetagem seda kunsti-halliks.

Artishoki Biennaal esitab kümnele kunstnikule väljakutse, kuidas teatrisaalis oma teos esitada. Kirjutised astuvad teostega dialoogi ning mõtestavad tekkivaid uusi kohtumisi.

6.−15. oktoobrini toimub igal õhtul, kümme päeva järjest uus avamine – üks kunstiteos, kümme kunstikirjutist; dekaadist saab biennaal.

V Artishoki Biennaali kuraator on Evelyn Raudsepp.

Biennaalil osalevad kunstnikud ja kirjutajad avalikustatakse juulis 2016.

Kontakt
2016@artishokbiennale.org

Rohkem infot
http://artishokbiennale.org/AB16/

Kommentaare ei ole: