kolmapäev, veebruar 03, 2010

SILERUUM

Kiwa ja Anti Saare performance Y galeriis 27.01.2010 näituse 0-Protseduurid avamisel ja Anti Saare raamatu "Tekste siledast ruumist" esitlusel.

0-protseduurid from Artishok on Vimeo.

27. jaanuaril kl 18 toimub Tartus Y galeriis (Küütri 2) üritus SILERUUM.

Ürituse raames avatakse Ki wa näitus „0-protseduurid“ ning esitletakse Anti Saare uut raamatut "Tekste siledast ruumist".

Ürituse SILERUUM üldteemaks on nullkraadilise representatsiooni ja olematuse võimalikkuse strateegiad kaasaegse kirjanduse ja kunsti kokkupuutepunktis.

Üritust modereerib Elvis Kollom.

*

Viimati sai kunstnik Kiwa loomingut näha Tartus 2004 aasta veebruaris Y galeriis koos Mihkel Kleisi ja Andres Lõoga ühisnäitusel „Ma olen tsitaat“.

Ki wa näitust võib nimetada selle 6-aastase perioodi best off-iks, mis komplekteeritud spetsiaalselt Tartu näituse jaoks, kuid ekstravagantsiks on valminud ka täiesti uued teosed.

Ki wa näitus „0-protseduurid“ on autori sõnul "üks võimalik ruum, kus vaikida olematusest".

Ki wa kui mütoloogilise tegelasega otsustasin ma pikka aega mitte tuttavakski saada. Ki wa on meedias, galeriides, pidudel, teda tsiteeritakse seltskonnas jne. Teda kirjeldatakse sadade nimedega, mis ei vii selgusele lähemale. Ki wa ei ole olemas, aga ka seda on nagunii
juba keegi varasemalt kuskil öelnud.

Varasematest ja uutest nothingoloogilistest teostest loodud ruumiinstallatsiooni eksponeeritakse Tartus esmakordselt. Varem on neid teoseid osaliselt näidatud KUMUs, Draakoni ja Artdepoo galeriides Tallinnas, Moskva Tsereteli galeriis, Prantsusmaal Pariisis ja
Lille'is.

“0-protseduurid” juhivad tähelepanu hulgale küsimustele seoses neurolingvistiliste situatsioonide ning formaalsetest loogilistest operatsioonidest lähtuvate ja keelt tühistavate või lõpetavate olukordadega.

Anti Saar on varem avaldanud jutukogu “Kuidas sa ära läksid ja mina maha jäin” ning romaani “Nemad kaks”. Tema värske proosakogu „Tekste siledast ruumist” tegeleb lühijuttude vormis autorile juba varasemalt
omaste teemadega: kirjasõna tinglikkus, mälestuste konstrueeritus, loodusliku ja kultuurilise mitmekesisuse olulisus jne.

Kord pseudodokumentaalse masinlikkuse, kord paradoksides põikleva arutluse kaudu püüab Saar igast üksikust tekstist läbi kumama panna selle alguse ja otsa, milleks on kõikevõimaldava juhuse ja unustuse „sile ruum”.

Näitus jääb avatuks kuni 13. veebruarini 2010.
Y galerii on avatud T- R kella 11 - 18 ja L kella 12 – 16.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ning Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond.
Esitlusel on võimalik Anti Saare raamat soetada soodushinnaga.


Lugupidamisega,

Kaisa Eiche

Y galerii

Kommentaare ei ole: