esmaspäev, jaanuar 31, 2011

Ununenud märkmeid ühest möödunud aasta maalinäitusest

August Künnapu maalinäitus “Arhitektid ja pärismaalased” Parikase majas 2.–19. november 2010. Kujundaja Urmas Luure.

Näitusevaade

August Künnapu näitus on olnud huvipakkuv mitmel põhjusel. Muuhulgas tähistas see kesklinna uue – kas ajutise või püsiva, näitab aeg – galerii tekkimist, mille ruumi iseloom pärineb ajaloolisest eluruumist ning erineb nii valge kuubi kui kultuuritehase esteetikast. Künnapu elavad, avatud maalid haakusid selle keskkonnaga väga hästi, tuues esile selle soojuse ja inimlikkuse. Kirjutab Elnara Taidre.

Voldi lahti / Unfold

kolmapäev, jaanuar 26, 2011

EKKMi teooriaklubi esimene salvestus



Kõigepealt meeldetuletuseks EKKMi pressiteade, seejärel mõned kommentaarid esimese salvestuse kohta ning lisaks veel pilte-sotsiaalset kroonikat (kohal käis Maarin Mürk):


Voldi lahti / Unfold

Artishoki ja AICA Eesti initseeritud kunstikriitika lugemisgrupp

Tere lugupeetavad,

Artishoki ja AICA Eesti initseeritud kunstikriitika lugemisgrupp toimub neljapäeval, 27. jaanuaril kell 18.00 MÄRZis (Olevimägi 7).

Lugemiseks esimene ümarlaud James Elkinsi koostatud kogumikust "The State of Art Criticism". Ümarlaual osalesid Guy Brett (London), Whitney Davis (University of California, Berkeley), James Elkins (University College Cork/School of the Art Institute of Chicago), Jean Fisher (Royal College of Art/Middlesex University), Boris Groys (ZKM, Karlsruhe), Timothy Emlyn Jones (Burren College of Art), Irit Rogoff (Goldsmith’s, London), Abigail Solomon-Godeau (University of California at Santa Barbara) ja Gemma Tipton (Dublin).

Märksõnadeks võiksid olla: kunstikriitika-kunstiajaloo-kureerimise omavahelised vahekorrad ja suhted, kunstikriitika õpetamine kunstikõrgkoolides/ülikoolides, hinnangust kunstikriitikas ning kunstikriitika erinevad praktikad. Tekst on päris pikk (52 lkd), nii et arutamist peaks jaguma - üldiselt võiks ehk keskenduda esimesele kahele teemale (tekstis kaks esimest alapeatükki nö).

Teksti saamiseks kirjutada
adrenaliina@gmail.com

Kohtumiseni MÄRZis!

esmaspäev, jaanuar 24, 2011

Kino-glas ja kine-kunst: Kaarel Kurismaa PÖFFil

Valged tuvikesed. 1973. Von Krahlis. Foto A. Räim
Early bird gets the worm - väljapaneku kõige varasem töö esimeseks!


Viimase Pöffi põhiprogrammi (24.11.2010-05.12.2010) kuulus lisaks kinokunstile ka kohaliku kineetilise kunsti klassiku Kaarel Kurismaa teoste väljapanek Tallinna kõikides kinokohtades: Kumus, Sõpruses, Artises, Solarises, Coca-Cola Plazas, Kosmoses, Kinomajas ja Von Krahlis. A Kuna väljas oli töid ajavahemikust 1973-2010 B Kuna ennastsalgavat ülessättimistööd nõudev näitus vältas vaid kümme päeva C Kuna linnaruumi laiali puistatud väljapanekut läbis tore lolitalik kujundus. SIIS LIHTSALT Oleks patt mitte tuua tagantjärele teieni väikest fotoreportaaži. Pildistasid Stanislav Stepaško ja Annika Räim. Väljapaneku kujundas Mari Kurismaa. Näituse töögruppi kuulusid Tõnu Narro, Mihkel Lember, Andres Amos, Tuuli Aule ja Annika Räim. Korraldas Kumu kunstimuuseum

Voldi lahti / Unfold

pühapäev, jaanuar 23, 2011

For Money Not Love




Selgitamaks välja, kumb on kangem raha nimel kunsti tegemises, korraldavad Toomas Thetloff ja Taavi Piibemann Artdepoos 21.01-24.02 kunstivõistluse. Mõlemad autorid seavad terveks näituse perioodiks Artdepoos sisse oma töölauad. Külastajatele pakutakse teed ja räägitakse oma loomingust (T–R 12-18, L 12-16). Ühiselt sõelutakse tööde hulgast välja külastaja jaoks huvitavamad ning tutvustatakse nende võimalikke vormistamise viise. Lisaks olemasolevate teoste ostmisele saab esitada tellimustöid ja koostööettepanekuid. Kunstivõistluse punktiarvestus toimub eurodes; auhinnagala leiab aset 24. veebruaril. Kunstivõistlust ei toeta Eesti Kultuurkapital.

esmaspäev, jaanuar 17, 2011

Mis on plakat?

Margus Tamm kirjutab veidi pikemalt lahti oma TEDx konverentsil peetud ettekande.

Plakat on üks tõhusamaid meediumeid, mis siiamaani leiutatud. See on hõlpsasti paljundatav ja hõlpsasti paigutatav ning annab ideaalis kogu endas oleva informatsiooni edasi ühe hetkega, ühe silmapilgu jooksul.
See, milliste reeglite alusel infot plakatile kodeeritakse ja kuidas seda vaataja poolt loetakse - ehk siis, kuidas toimib plakatisemantika - on omaette pikem teema, millele hetkel ei keskenduks.
Selle asemel alustaks algusest, ning küsiks: mis üldse on plakat?
Vastus on lihtne.


Martin Woodtli

kollektiiv Visiotypen



Voldi lahti / Unfold